Bullet Liner

Aizsardzība no šrapneļiem un šķembām

Pārklājot ar poliuretānu visdažādākās virsmas, kas šāviņa vai eksplozijas ietekmē radītu šķembas, ir iespējams ievērojami mazināt šķembu un šrapneļu izraisītos bojājumus. Poliuretāna aizsargslānis šķembas iekapsulē sevī, neļaujot tām izplatīties visos virzienos.

Poliuretāna pārklājuma spēja absorbēt šķembas un šrapneļus ir pierādīta neskaitāmos testos.

Šaušanas testi

Ar dažādiem ieročiem (40.kalibra Glock pistole, 45.kalibra Taurus pistole, 357.kalibra Taurus revolveris u.c.) vairākkārt šaujot no 5 metru attāluma uz 2,5 mm biezām tērauda loksnēm, kas no visām pusēm pārklātas ar poliuretāna aizsargpārklājumu, tika konstatēts, ka visi šāviņi tiek iekapsulēti loksnēs – bez perforācijas, rikošeta vai šrapneļiem.

Aizsardzība no sprādzieniem

Uzklājot poliuretāna aizsargslāni dažādām virsmām, kas var tikt pakļautas sprādziena iedarbībai, iespējams pasargāt virsmu no sabrukšanas, jo aizsargpārklājums ir elastīgs un spēj absorbēt eksploziju. Poliuretāna pārklājuma spēja mazināt sprādziena ietekmi ir plaši testēta.

Detonācijas testi

Katrā testā tika detonētas sprāgstvielas, kas piestiprinātas pie 2 mūrētām betona sienām, no kurām vienai nav nekāda aizsargpārklājuma, bet otrai priekšpuse ir pārklāta ar 20 mm poliuretāna aizsargslāni, 100 mm biezu VSK PROTECTOR PLUS aizsargslāni un 4,25 mm biezu tērauda plāksni, kuras priekšpuse noklāta ar poliuretānu 7 mm biezumā.

Siena, kam nebija pārklājuma, sprādzienā tika pilnībā iznīcināta. Savukārt ar poliuretānu pārklātā siena sprādzienu izturēja, jo polimēra apvalks mazināja sprādziena ietekmi, pierādot, ka pārklājums nodrošina aizsardzību un elastību, novēršot sienas sabrukšanu. Sienas aizmugure pēc sprādziena ir palikusi neskarta, lai gan tikai sienas priekšpuse tika apstrādāta ar aizsargslāni.

Poliuretāna lietojums militāriem mērķiem

Ievērojot iepriekš aprakstītās poliuretāna īpašības, šādu pārklājumu plaši izmanto aizsardzībā:

  • Militāro iekārtu, tehnikas un mehānismu apstrāde ar poliuretānu
  • Militārā transporta un aprīkojuma apstrāde ar poliuretāna aizsargslāni (bruņotas automašīnas, transports speciālo uzdevumu vienībām, īpašas nozīmes transports, ātrās reaģēšanas transportlīdzekļi, degvielas bāku apstrāde)
  • Aizsargpārklājuma uzklāšana policijas vairogiem, bruņu vestēm un bruņu ieliktņiem armijas vestēs, ballistiskajām jeb bruņu plāksnēm u.c.
  • Matētie militārie krāsu toņi, dažādu veidu armijas kamuflāžas krāsojums
  • Poliuretāna izmantošana, lai pasargātu īpašas nozīmes ēkas, kas svarīgas armijai, kā arī policijai, valdības darbam, munīcijas uzglabāšanai un citiem mērķiem, piemēram, patversmēm, noliktavām, kontrolpunktiem u.c.